TCDD 184 İşçi Alımı Sınavları İkinci Kere Ertelendi

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından yayımlanan 2020 kamu personeli alımları dahilindeki 184 işçi alımı sürecine dair ikinci kere mülakat ertelemesi kararı yayımlandı.
Kamu personeli alımı için kamu kurum ve kuruluşları tarafından yayımlanan memur alımları ile işçi alımı ilanları için başvuru süreçleri dahilinde belirlenen sözlü mülakat ve yazılı sınav bilgileri önem arz ediyor.
tcdd isci alimi sinavlari ikinci kere ertelendi

TCDD İşçi Alımları

2020 Kamu Personeli alımları dahilinde yayımlanan ilk ilanlarda yer alan bilgilere göre; Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından yapılacağı açıklanan personel alımı için toplamda 184 kişilik kontenjan açılmıştı.
İlgili ilanın başvuru süreci 20 Ocak 2020 tarihinde başlarken, son başvuru tarihi olarak belirlenen 7 Şubat 2020 tarihi aralığında başvurularını usule uygun şekilde takdim eden ve sınava girmeye hak kazanan adaylar için mülakat süreci başlatılamadı.

Mülakatlar İkinci Defa Ertelendi

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) kamu personeli alımı için yayımlanan ilanın mülakat duyuruları 14 Şubat 2020’de ilan edilecekti.  Açıklanacak olan sonuçların aksaması ile Mart 2020 döneminde sınav uygulaması yapılamadı.
Dünya genelinde yaşanan ve Türkiye’de Mart ayında görülen Koronavirüs vakalarının artması sebebi ile ilk olarak 17-18-19 Mart 2020 tarihinde yapılacak olan sınavlardan 17 ve 18 Mart tarihli uygulamalar gerçekleştirilirken; 19 Mart 2020 tarihli sınav uygulaması ise yaşanan pandemi sürecinden dolayı askıya alındı.
17 ve 18 Mart Tarihli sınavlara katılım gösteren adayların tekrardan sınava girmelerinin gerekmediği ilan edilirken; yapılan sınavların sonuçlarının geçerli olduğu açıklandı. 19 Mart 2020 tarihinde sınava katılamayan adaylar için ise ayrıca sınav açılacağı ilan edildi.

Kaynak: Rayhaber

Yorum Gönder

[blogger]

ÜRETİCİLER

[Üreticiler][gallery1]

MKRdezign

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget