Yeni Bir Rekora İmza Atan İhracat Treni Kars’tan Yola Çıktı

yeni bir rekora imza atan ihracat treni karstan yola ciktiTCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü, dış ticaretin Covid-19 nedeniyle olumsuz etkilendiği süreçte yüksek kapasitede yük taşımacılığına devam ediyor.
Geçtiğimiz ay içerisinde Bakü-Tiflis-Kars hattının hizmete girmesinden bugüne kadar en uzun ve en fazla yük taşıyan 950 metre uzunluğunda ve 82 konteynere sahip ihracat yük treninin ardından yeni bir rekor daha kırıldı.
03 Mayıs 2020 tarihinde toplam 1050 metre uzunluğa sahip, 2400 ton ağırlık ve 50 vagon içerisinde 100 konteyner taşıyan ihraç treni Kars’tan Gürcistan’a doğru yola çıktı.
Mersin, Kayseri, Ankara, İzmit, İstanbul’dan Azerbaycan, Kazakistan ve Türkmenistan’a ihraç edilen makine parçalarını, otomotiv ürünlerini, tarım makineleri, seramik ürünler ve kişisel bakım ürünlerini taşıyan yük treni bu zor günlerde ülkemizin dış ticaretinin sürdürülmesini sağlıyor.
TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü, Covid-19 salgınıyla demiryolu taşımacılığının daha da etkin hale gelmesiyle birlikte sadece yurt içinde değil, yurt dışında da üretimin ve ekonominin adeta nefes almasını sağlıyor.

Kaynak Rayhaber

Yorum Gönder

[blogger]

ÜRETİCİLER

[Üreticiler][gallery1]

MKRdezign

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget