TÜRK-İŞ Genel Başkanı Atalay Milli Elektrikli Tren İçin Tarih verdi

turk is genel baskani atalay milli elektrikli tren icin tarih verdi

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay TÜVASAŞ’ta milli elektrikli tren setini inceleyerek, trenin raylara ineceği tarihi verdi.

Haziran 2019 yılında alüminyum gövde üretim atölyesi açıldıktan sonra TÜVASAŞ’ta üretimine başlanılan Milli Elektrikli Trenin ilk setinin raylara inmesinin töreni 29 Mayıs’ta olacağı açıklanmıştı. Fakat Ankara’dan gelen son talimat üzerine bu törenin iptal edildiği bildirilmiş, törenin iptal edildiği TÜVASAŞ’ın sosyal medya hesaplarından açıklanmıştı. Bu gelişmeler üzerine, Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, Milli Elektrikli Tren Seti’ni yerinde inceledi. Başkan Atalay inceleme sonrası tarih vererek trenin 29 Ekim’de raylarda olabileceği müjdesini verdi.

29 Ekim’de Milli Elektirikli Tren Raylarda Olur

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, 29 Ekim tarihinde trenin yollarda olabileceğini söyledi. Atalay “Ben bugün özellikle burayı gezmeyi tercih ettim. Elektirikli Trenle ilgili Genel Müdürümden bilgi aldım. Arzumuz, yıllardır başka ülkelerden aldığımız bu trenleri işçisiyle sanayicisiyle  ülkemizde yapalım. Bu ülkeyi yönetenler yapsın. Elhamdülillah 7 sene evvel çıkılan yolun sonuna geldik. Arzumuz kısa bir zamanda içerisinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanımızın gelmesi, bu trenin zannediyorum ağustos ayında test sürüşleri başlar, 29 Ekim’de de bu tren yollarda olur. Bizim için öyle önemli. Cumhurbaşkanımızın ve ülkedeki tüm siyasilerin ve bürokratların katılımıyla bu trenin ilk seferini İstanbul’a yaparız diye umut ediyorum. Bu tren TÜVASAŞ’ta yapıldı. İşçisinden Müdürüne kadar herkesin emeği var. Milli tren, daha önce rüyalarımızda görsek inanmayacağımız bir şeydi ama elhamdülillah dünyadaki tüm trenlere binme imkanı buldum, gezdiğim milli trenimizin onlardan eksik kalır yanı yok hatta fazlası var. Milli elektrikli tren seti, halkımızın hizmetine sunulduğu zaman herkes mutlu olacak” ifaderlerini kullandı.

Yorum Gönder

[blogger]

ÜRETİCİLER

[Üreticiler][gallery1]

MKRdezign

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget