Gotthard Base için geri sayım

Türkiye’nin en başarılı şirketlerinden biri olan Rönesans İnşaat tarafından yapımı gerçekleştirilen dünyanın en uzun tüneli Gotthard Base’in tamamlanması için geri sayım başladı...


Dünyanın en uzun (57 km.) demiryolu tüneli olan Gotthard Base’in tamamlanmasıyla İsviçre, Avrupa’nın büyüyen yüksek hızlı demiryolu ağına entegre olacak. Bu çalışmayı gerçekleştiren Türk inşaat şirketi Rönesans başarılarına bir yenisi daha ekliyor. 1993 yılında kurulan ve Engineering News Record (ENR) listesinde Avrupa’nın en büyük 10. Uluslararası müteahhitlik şirketi olan Rönesans Holding, çatısı altındaki Rönesans İnşaat, İsviçre Alpleri’ndeki Gotthard Base Tüneli inşaatına devam ediyor. Rönesans İnşaat, AFTTG (ARGE Fahrbahn Transtec Gotthard) alt ortak girişimi ile TTG Konsorsiyumu (Transtec Gotthard) ve TAT Konsorsiyumu (Tunnel Alp Transit-Ticino) tarafından gerçekleştirdiği tünel için modern demiryolu inşasını bünyesine kattığı Heitkamp Construction GmbH şirketi ile sürdürüyor.
Gotthard Base Tüneli hakkında bilgi veren Rönesans İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Cenk Düzyol, Gotthard’ın 57 km. uzunluğundaki iki adet tek hatlı tüpten oluştuğunu, çapraz geçitlerin, erişim tünellerinin ve şaftlarının tümü dahil olmak üzere tünel sisteminin toplam uzunluğunun 152 km.’den fazla olduğunu belirtti. Gotthard Base Tüneli ayrıca dünya genelindeki en derin demiryolu tüneli özelliğine de sahip olduğunu anlatan Düzyol, “Tünel, Alpler boyunca toplam ulaşım kapasitesini artırırken, çevre üzerindeki olumsuz etkileri de azaltacak. Rönesans’tan yapılan açıklamaya göre bu tünel, Zürih’i, Milan ve Lugano’ya bağlayarak, yolcu trenlerinin seyahat süresini de önemli ölçüde kısaltacak” dedi. Çalışmaların tamamlanması planlanan Mayıs 2016’ya kadar, trenlerin saatte 275 km.’ye varan hızla dünyanın en uzun tünelinden geçmesiyle birlikte yaklaşık 5 Bin test uygulamasının yapılması planlanıyor.
http://www.kenticitoplutasima.com.tr/dunya-rayli-sistemler/441/gotthard-base-icin-geri-sayim

Yorum Gönder

[blogger]

ÜRETİCİLER

[Üreticiler][gallery1]

MKRdezign

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget