Romanya Türk Raylı Sistem Markalarını Tercih EdiyorSon zamanlarda Romanya’ya ihraç edilen yerli otobüslerden sonra Türk firmaları şimdi de Romanya’ya raylı sistem araç ihracatına başladı. Durmazlar ve Bozankaya Romanya’da büyük raylı sistem siparişleri aldı. Bükreş, Laşi ve Timişoara kentlerine 130’dan fazla tramvay tedarik ediyoruz. Bu miktar, Romanya şehirlerinin daha önce Avrupa firmalarına sipariş ettiği araç sayısının iki katı.
Durmazlar, Romanya’daki en büyük ihaleyi aldı. Türk firması, CRRC (Çin) ve Astra Vagoane Călători (Romanya) konsorsiyumu ile olan yarışı kazandı. Sonuç olarak, Durmazlar Bükreş’in başkentine 100 adet alçak tabanlı tramvay tedarik edecek. Anlaşmanın değeri 180 milyon avronun üzerinde.
Başka bir Türk tramvay üreticisi olan Bozankaya da, Iaşi şehri için 16 adet yeni alçak tabanlı tramvay üretecek. Bu ihalede, Bozankaya, Polonya’nın tanınmış raylı sistem araçları üreticisi olan Pesa’yı kulvar dışında bıraktı. İhalenin maliyeti yaklaşık 30 milyon Euro. Bu Bozankaya’nın Romanya’da kazandığı ikinci ihale oldu.
Bozankaya daha önce, başka bir Romanya kenti olan Timişoara’dan 16 tramvay siparişi almış ve Polonyalı Pesa’yı geride bırakmıştı. İhalede ayrıca 24 adetlik bir ek opsiyon daha bulunuyor. Şartnameye göre, tramvaylar 60 kilometreden daha uzun bir mesafe boyunca elektriksiz yollarda çalışabilecek. Bozankaya bu proje ile Türkiye’ye 33 Milyon avroluk döviz girişi sağlayacak. Sözleşmede bulunan 24 adetlik ek opsiyonun kullanılması ile birlikte toplam ihracat 80 Milyon avro’yu geçecek.
Romanya’ya ticari ve turistik gezi yaptığımızda artık Türk otobüs ve Raylı sistem araçlarına bineceğiz. Darısı Türk belediyelerine olsun.
Bozankaya ve Durmazlar firmamızı tebrik ediyor, başarılı ihracatlarının artarak devamını diliyorum.
https://rayhaber.com/2019/11/romanya-turk-rayli-sistem-markalarini-tercih-ediyor/

Yorum Gönder

[blogger]

ÜRETİCİLER

[Üreticiler][gallery1]

MKRdezign

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget