Bozankaya Romanya’ya 30 Milyon Avroluk Tramvay İhraç EdecekTürkiye’nin ilk raylı sistem aracı ihracatçısı Bozankaya, Romanya’nın Iaşi şehri için 30 Milyon Avro değerinde 16 adet %100 alçak tabanlı tramvay üretecek.Ankara’da elektrikli ticari araçlar ve raylı sistem araçları tasarlayan ve üreten Bozankaya, Romanya’nın Iaşi şehrinin açtığı 16 araçlık tramvay ihalesini kazandı. Sözleşmenin imzalanmasından itibaren 18 ay içinde ilk teslimatların başlayacağı ihalede sözleşme süresi ise 34 ay.
Bozankaya’nın bu ihale kapsamında üreteceği yeni tramvaylarda sürüş konforu ve yolcu güvenliği konularında en iyi çözümleri Iaşi için üretecek. Tramvaylar 30 metre uzunluğunda, 5 modüllü ve yaklaşık 270 yolcu kapasiteli olacak. Azami 70km/s hıza sahip olacak bu tramvaylar, %100 alçak tabanlı tasarım sayesinde yolcu iniş-binişlerinde büyük kolaylık sağlayacaklar.
Türkiye’nin yerli tasarım metro trenlerini de geliştiren Bozankaya, daha önce Siemens Mobility ile kurduğu konsorsiyumla Bangkok’ta bir metro ihalesi kazanmış ve Türkiye’nin ilk raylı sistem aracı ihracatını gerçekleştirmişti. Proje kapsamında teslim edilen 22 metro treninin tamamı Aralık ayı itibarıyla hizmete başladı.
https://rayhaber.com/2019/12/bozankaya-romanyaya-30-milyon-avroluk-tramvay-ihrac-edecek/

Yorum Gönder

[blogger]

ÜRETİCİLER

[Üreticiler][gallery1]

MKRdezign

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget