Bursalı Durmazlar Romanya İçin Tramvay Üretecek

Türkiye’nin ilk tramvay üreticilerinden olan Bursalı Durmazlar, Romanya’da üretim için yeşil ışık yaktı. Durmazlar, Romanya’da kazanacağı ihalelere göre ülkede yatırım yapma kararı alacak. Durmazlar Raylı Sistemler Genel Müdürü Abdullah Bocan, Romanya’da üretim yapma konusunda ihalelere göre hareket edeceklerini dile getirdi.

İhale bedeli yaklaşık 1.2 milyar


Geçtiğimiz aylarda Romanya’nın başkenti Bükreş’te belediyenin düzenlediği ihaleyi 100 tramvay alımı ihalesi açıldı. Durmazlar, bu ihaleye teklif veren firmalardan. Sözleşmenin yaklaşık 180 milyon euro yani 1.2 milyar lira olacağı tahmin ediliyor. İhaleye Romanya ve Çinli şirketlerin kurduğu Astra Vagoane Calatori-CRRC konsorsiyumu da teklif verdi. Durmazlar Bükreş dışında Timisoara, Braila, Craiova ve Lasi kentlerindeki tramvay ihalelerine de katılmayı hedefliyor.

Polonya’da ihale kazanmıştı

Türkiye’de Kocaeli ve Samsun’daki tramvay hatlarında çalışan Panorama model tramvayı üreten Durmazlar, Türkiye’nin ilk yerli tramvayını Polonya’ya ihraç etme kararı almıştı. Panorama, 2020 yılından itibaren Olsztyn kenti raylarında sefere başlayacak. Geçen yıl şubat ayında Polonya’nın Olsztyn kentinde gerçekleştirilen ihaleyi, en iyi teklifi sunan Durmazlar kazanmış, ilk etapta 12 tramvay üretimini kapsayan anlaşmanın ilerleyen dönemde büyüyerek, 24 adede çıkması planlanmıştı. 12 araçlık tramvayın bedeli ise yaklaşık 20 milyon euro civarında. Durmazlar Holding, 120 ülkeye ihracat yapıyor.

Yorum Gönder

[blogger]

ÜRETİCİLER

[Üreticiler][gallery1]

MKRdezign

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget