DURMAZLARDURMAZLAR MAKİNA A.Ş.

1956 yılında Ali Durmaz kurmuştur. İlk kollu makası ile üretimine başlamıştır. İlk ihraçatlarını Almanya'ya gerçekleştirmiştir. İlk motorlu giyotin makas üretimi yapmıştır ve sonrasında Hidrolik Akbant pres üretimi yapmıştır. 
1984 yılında uluslararası Hannover Fuarına katılarak Durmazlar makine ilk defa kendi markasıyla düya sahnesine çıkmıştır. İlk olarak CNC Hidrolik Akbant prens makinesinin üretimini yapmıştır.
1996 yılında AR-GE merkezini kurmuştur.

Türkiye'nin ilk Hidrolik Punch Pres makinesini üretmiştir. Durma markasının patenti alınmıştır. Atavler merkez fabrikasında üretime başlanmıştır. 

2005 yılında ilk lazer kesim makinesini üretmiştir. Ve AR-GE makine de üretimlerine devam ederek  2009 yılında raylı sistemler sektörüne dahil olmuştur. 2010 "Uluslararası EN15085 Demiryolu Araçları ve Bileşenlerinin Kaynaklı İmalatını üretebilir" sertifikası alınmıştır. 2011 Bogi; uluslararası akredite Labaratuvarda 30 yıllık ömre denk gelen yorulma testini, 2 milyon döngü sonunda başarı ile tamamlamıştır. Türkiye, kendi patentli "Bogi'sini üreten dünyada sayılı ülkeler arasında 6. sırayı almıştır.2012 Hafif Raylı Sistem LRV aracının projelendirme ve analiz çalışmalarına başlanmıştır. 2012 Dünyanın en büyük raylı sistem fuarı olan ve iki yılda bir Berlin'de düzenlenen InnoTrans Fuarı'nda İpekböceği tramvayı dünyaya tanıtmıştır. 2013  Bursa Ulaşım A.Ş. ye 6 adet tek yönlü İpekböceği teslimatının yapılmıştır. 2014 HRS aracı ve çift yönlü tramvay İpekböceği tramvayı üretmiştir. 2016 Panorama tramvayının üretimleri gerçekleştirilmiştir.

Yorum Gönder

[blogger]

ÜRETİCİLER

[Üreticiler][gallery1]

MKRdezign

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget