TÜDEMSAŞ


TÜDEMSAŞ A.Ş.

418.000 m2’lik toplam alanı, 110.000 m2’lik kapalı alanı, yaklaşık 1400 uzman personeli ile Ortadoğu ve Balkanlar’ın en güçlü sanayi kuruluşlarından biri olan TÜDEMSAŞ, ulusal demiryolu sektörünün faaliyet alanına giren ihtiyaçlarını karşıladığı gibi yurtdışına da Yük Vagonu ve Yedek Parçaları ile sanayi ürünleri ihraç etmektedir.

ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesine sahip olan TÜDEMSAŞ, yük vagonu bakım-onarımı, her türlü yük vagonu ve yedek parça üretimi ile demiryolu ulaşımının gelişimine katkıda bulunmaya devam etmektedir.
Vagon Üretim, Vagon Onarım, Metal İşleri İmalat Fabrikalarından müteşekkil 3 ana üretim birimi ile bu birimlerin çalışmasında destek hizmeti sağlayan Bakım Onarım, Kalite Kontrol, Malzeme, ÜPK, Ar-Ge, Bilgi İşlem, Mali İşler, Ticaret ve Pazarlama, Personel ve Eğitim, Sağlık Sosyal İşler Daire başkanlıklarından oluşan 10 muhtelif daire başkanlığından müteşekkil bir organizasyona sahiptir. Şirket 1 başkan ve 3 üyeden oluşan Yönetim Kurulu tarafından yönetilir. Genel Müdür Yönetim Kurulu’nun da Başkanıdır.

Ülkemizin kalkınmasının ve gelişmiş ülkeler arasında layık olduğu yeri almasının ancak ve ancak sanayileşmekle olacağı bilinen bir gerçektir.

TÜDEMSAŞ da Türkiye’nin en önemli sanayi kuruluşlarından biridir. TÜDEMSAŞ dünyanın dev şirketleri arasında yerini almak ve dünya piyasalarında diğer şirketlerle rekabet edebilmek için kaliteli ve ucuz üretim yapmak zorunda olduğunun bilincindedir. Şirketin TS EN ISO 9001, TS EN ISO 14001, İSG OHSAS 18001, TS EN ISO 50001 standartları ile Avrupa Birliği normları doğrultusunda Yük vagonlarına ait imalat ve bakım-onarım alanında geçerli olan; TSI (Technical Specifications for Interoperability) Karşılıklı İşletilebilirlik Teknik Şartnamesi ve ECM( Entitiy Charge of Maintanance) Bakımdan Sorumlu Fonksiyon şartları ile uyumlu olacak şekilde yönetim sistemlerini kurmuş, dokümante etmiş ve sürdürmektedir.

Yorum Gönder

[blogger]

ÜRETİCİLER

[Üreticiler][gallery1]

MKRdezign

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget